Anténní přepínač na 4 antény do 100W
Celý systém je ovládán čtyřbitovým řadičem SN-74LS75 a jedním čtyřvstupovým NAND hradlem (polovina IO SN-74LS20). Při stlačení některého tlačítka přivedeme log. 0 na jeden vstup řadiče 7475 a zároveň na vstup hradla 7420. Toto hradlo se tím překlopí z 0 na 1, která je přivedena na zapisovací vstupy 13 a 4 řadiče, kde vymaže původní informaci a zapíše novou, podle stisknutého tlačítka. Jelikož log.1 je na výstupu hradla po celou dobu stiknutí tlačítka, došlo by sice k vymazání původní informace, ale k zapsání nové by nedošlo. Proto je na výstupu RC článek, který z uvedené log.1 udělá jen krátký ostrý impulz, který musí být kratší, než doba stisknutého tlačítka, aby se po vymazání původní informace stihla ještě zapsat nová. Vzhledem k tomu, že po zapnutí napájení není aktivní žádný vstup, je vhodné tlačítko toho anténního vstupu, který chceme mít aktivován po zapnutí přístroje, přemostit kondenzátorem cca 1uF, jehož skokové nabití po zapnutí napájení vytvoří impulz, který automaticky sepne konkrétní relé. S použitými relé doporučuji použití do max. 100W.
Výstupy řediče ovládají NPN tranzistory, které vybavují příslušné relé s přepínacími kontakty. Relé jsem použil RELPOL RM-83 na 250V/16A, při čemž anténní výstupy jsou připojeny na střední pohyblivý kontakt, vstup z TRX na spínané kontakty a na rozpínané kontakty je vedena zem. Toto řešení zajistí, že vždy ty tři antény, které nejsou relátkem připojené, jsou uzemněny, čímž pro stejnosměrné složky jsou ve zkratu a nemohou se například nabít statikou.
Přepínač je napájen ze zdroje 13,8V jako TRX, při čemž vnitřní obvody jsou napájené přes stabilizátor 7805 včetně relátek. Je možné použít i relátka na 12V, ale v tom případě použijeme stabilizátor 78L05, z nějž napájíme jen integrované obvody.
Přední panel je jako vždy vytvořen v PC, vytištěn na samolepící papír a po nalepení přestříkán
opatrně v několika tenkých vrstvách čirým lakem.